Kecskeméti Gól

"Nem az a dicsőség, hogy sohasem bukunk el, hanem az, hogy mindannyiszor felállunk!!!"

KTE-Ereco-BFC Siófok

Erősen tartalékos együttessel megy neki a BFC Siófok elleni bajnoki mérkőzésnek a KTE-Ereco, mely minden bizonnyal már a május 17-i Magyar Kupa-döntőre készül. A kecskeméti csapatban Urbán Pál és Farkas András első élvonalbeli meccsükön lépnek pályára.

Szerkesztők:Szomorúak vagyunk a meccs miatt de reméljük kedden NYERÜNK a ligakupán!Info.:www.kecskemetite.hu

90+2. perc: Vége a meccsnek, a KTE tartalékos csapattal kiállva szenvedett vereséget a Siófok ellen Homma triplájának köszönhetően. A mostani játéknap eredményeinek ismeretében kijelenthető, hogy a Szolnok után az MTK is biztos kiesőnek mondhatja magát, ugyanis hiába verték a Pápát idegenben 2-0-ra, a Siófok győzelmével behozhatatlan, egész pontosan négy pontos előnyre tett szert egy fordulóval a bajnokság vége előtt.

90+1. perc: 28 méteres szabadrúgást végzett el Litsingi, a kapu bal oldalát célozta, de Molnár résen volt.

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

87. perc: Cserél Mihalecz István: Csordást hívja le, és küldi fel a pályára Isaac Henryt.

85. perc: Ludánszkit Horváth váltja a Siófokban.

82. perc: Farkas András mély beadását még a hosszún beérte Máté Gerő, de csak kapura kotorni tudta, és a kísérletét blokkolták.

70. perc: Most Csordás csinálta meg ugyanazt, amit Délczeg a harmadik siófoki gól előtt: okosan verte át a kecskeméti védelem bal oldalát, az alapvonalról gurított vissza, Délczeg pedig finoman pörgetett, azonban beleértek, és szögletre pattant a labda.

65. perc: Harmadik cseréjét is kihasználja a KTE: Farkas Istvánt Sánta Attila váltotta, ő is a fiatal generációt képviseli, és ő is debütáló. A cséká szalag így Bertus Lajos karjára került.

63. perc: Tököli a csapatkapitányi karszalagot egyébként Farkas Istvánnak, a KTE balhátvédjének adta át lecserélése után.

58. perc: Homma mesterhármast ért el: Délczeg vert meg három kecskemétit a jobb szélen, majd a tizenhatoson belülre érve lekészítette Hommának, a japán csatár pedig 7 méterről laposan vette be a jobb alsót, 2-3.

53. perc: Dosso centerezett a középen érkező Bertus elé, aki még azt is megengedhette, hogy átveszi és kivár, ugyanis senki sem volt a közelében, végül 9 méterről laposan passzolt a bal alsóba, 2-2.

52. perc: Ludánszki is átlövéssel próbálkozott, de mivel beleléptek, csak szöglet lett belőle.

50. perc: Farkas István vállalkozott lövésre meglehetősen távolról, annyi pozitívum volt benne, hogy eltalálta a kaput.

46. perc: A KTE kezdte a második játékrészt. Két változás is van a kecskemétieknél: Tököli és Bori maradt bent az öltözőben: Litsingi és Máté Gergő érkezett. Utóbbi a harmadik a mai napon, aki debütál a lila-fehéreknél első osztályú találkozón.

II. félidő

45. perc: Solymosi Péter játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

39. perc: Megint vezet a vendég gárda: Délczeg készítette le Hommának, aki igazítás nélkül 16 méterről laposan a jobb alsóba lőtt, 1-2.

36. perc: Tököli és Dosso játszott volna össze a siófoki tizenhatos előterében, de utóbbi passza végül nem jött össze.

30. perc: Patvaros labdájával lépett ki Tököli, középre passzolt a rutinos csatár, ám az ott tisztán érkező Dosso Molnár Péterbe lőtt, nagy védés a siófoki kapustól.

26. perc: A siófokiak egy jobb oldalról elvégzett szöglet után kerültek kis híján helyzetbe, de mindenki előtt elsuhant a játékszer.

25. perc: Csordás Csaba kiszorított helyzetből vette célba a kecskeméti kaput, a remekül kimozduló Antal védett, az ismétlést is hárította a fiatal kapust, és a harmadik kísérletet is magához ölelte az elmúlt hónapokban igazolt hálóőr.

24. perc: Homma szerezhette volna meg második fejesgólját, de most egy keveset tévedett, és talán Antal Botond is hozzáért, mindenesetre kirúgással folytatódik a játék.

17. perc: Tököli tette be a védők mögé Borinak, akinek centerezésébe kézzel ért bele Fehér Zsolt, a játékvezető tizenegyest ítélt, amit Bori Gábor magabiztosan értékesített, 1-1.

11. perc: Semmiből jött a siófoki gól: Tusori tekert középre, ahonnan Homma öt méterről fejelt a kapu bal oldalába, 0-1.

9. perc: Patvaros rántotta le a középpályán meglóduló Délczeget, sárga jár érte.

8. perc. Dosso elől mentettek szögletre a vendég védők. A sarokrúgás után Dosso bólintott, de Molnár Péternek csemege volt.

7. perc: Egyelőre tapogatóznak a csapatok.

1. perc: A sárga-kékek kezdték a találkozót.

0. perc: A mérkőzés előtt Losonczy László, a hazaiak ügyvezetője köszöntötte a 35. születésnapját ünneplő Tököli Attilát.

I. félidő

KTE-Ereco - BFC Siófok
Monicomp Liga 29. forduló
Kecskemét, 2011. 05. 14., 19 óra
Széktói Stadion, 2000 néző
vezeti: Szilaszi Szabolcs (Kispál, Márton)

KTE-Ereco: Antal - Koszó, Urbán, Preklet, Farkas I. - Bori, Patvaros, Farkas A., Bertus - Tököli, Dosso
vezetőedző: Tomiszlav Szivics
megbízott edzők: Szabó István és Losonczy László

BFC Siófok: Molnár P. - Mogyorósi, Fehér, Márton, Novák - Homma, Ludánszki, Tusori, Csordás - Melczer, Délczeg
vezetőedző: ifj. Mihalecz István

KTE ERECO-ÚJPEST

Újpest FC - Kecskeméti TE-Ereco 2-1 (1-1)
Szusza Ferenc stadion, 1500 néző. Vezeti: Sebastian Jarzebak (Bartlomiej Lekki, Adam Jakubczyk)
Újpest: Balajcza - Szokol, Litauszki, Takács, Pollák - Balogh (Egerszegi, 71.), Mitrovics, Tajthy, Böőr (Barczi, 56.) - Balajti (Lázár, 56.), Ahjupera. Vezetőedző: Mészöly Géza
KTE: Ribánszki - Gyagya, Radanovics, Balogh (Koszó, 43.), Mohl - Ebala, Csukics (Litsingi, 52.) - Bori, Foxi, Bertus - Tököli (Dosso, 86.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Tököli (24.), Takács (35. - 11-esből), Lázár (93. - 11-esből)
Sárga lap: Mohl (24.), Csukics (40.), Radanovics (70.), Ribánszki (72.), Gyagya (84.), Tajthy (86.)
Piros lap: Radanovics (72.)

4. perc: eddig minkét csapat a gyors, rövidpasszos játékot erőlteti, jó iramban indul a meccs.

12. perc: az eddigi legnagyobb helyzetet láthattuk! Mitrovics a felezővonalról remekül ívelt az előretörő Böőr elé, aki védője szorongatásában 10 méterről centiméterekkel lőtt csak a jobb kapufa mellé.

24. perc: Vezet a KTE! Foxi jobb oldali, lapos beadása után Takács középen elvétette a labdát, a mögötte álló Tököli pedig köszönte a lehetőséget, és 10 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 0-1.

28. perc: Balajti baloldali beadása után Ahjupera lőhetett kapura 8 méterről, de Ribánszki biztosan fogta a labdát.

33. perc: Bori hosszú átadása után Tököli került helyzetbe, de ezúttal 10 méterről, kissé kisodródva, jobbal a kapu fölé lőtt.

34. perc: vitatható körülmények között 11-est kapott az Újpest. A lelátóról annyit lehetett látni, hogy Ahjupera eldőlt Mohl szorításában, a lengeyle játékvezető pedig a sípjába fúj. A büntetőből Takács ballal a bal alsó sarokba lőtt, 1-1.

37. perc: Ahjupera egyedül törhetett kapura, de a kapujából remek ütemben kifutó Ribánszki bravúrral ki tudta ütni a labdát a csatár lövése után.

39. perc: Mitrovics remek ütemben ugratta ki Ahjuperát, aki 8 méterről ballal kapura lőtt, Ribánszki azonban most lábbal hárított. Óriási bravúr volt a kapustól.

43. perc: a megsérült Balogh Béla helyére Koszó Balázs állt be.

47. perc: Mohl 30 méteres, ballábas szabadrúgása után Balajcza tolta újjheggyel léc fölé a labdát.

53. perc: újra Tököli veszélyeztetett, most 16 méterről lőtt kapu fölé.

56. perc: egy percen belül két csere az Újpestnél: Balajti helyére Lázár, Böőr helyére Barczi állt be.

59. perc: előbb Tököli ziccerét védte lábbal Balajcza, majd Ebala lőtt egy jó csel után ballal, de ő meg kapu fölé.

62. perc: Bori a jobb oldalról remekül ívelt a kapu elé berobbanó Litsingi elé, de a támadó egy hajszállal elvétette a labdát, így a védők fel tudtak szabadítani.

66. perc: a kecskeméti szurkolók az elmúlt percekben több 11-es gyanús helyzetet is reklamáltak, de a játékvezető sípja néma maradt.

72. perc: Radanovicsot kiállította a játékvezető! A védő birkózott egy kicsit Ahjuperával, a bíró ezért általános meglepetésre újabb sárga lapot adott a hátvédnak, majd felmutatta neki a pirosat is.

80. perc: Mitrovics lőtt 18 méterről Ribánszki kapuja fölé.

82. perc: Mitrovics 20 méteres, jobblábas lövése után Ribánszki hatalmasat nyújtózva ütötte a bal kapufára a labdát.

85. perc: Ribánszki újabb hatalmas bravúrja: most Takács 16 méteres, ballábas szabadrúgása után tudta vetődve kiütni a labdát a KTE portása.

90+1. perc: Lázár lőtt ballal, 20 méterről kapu mellé.

90+3. perc: Gyagya buktatta a 16-oson belül Lázárt, a játékvezető ezt a büntetőt is megadta. A labda mögé Lázár állt, majd jobbal, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. 2-1